Rok akademicki trwa w najlepsze. Po pierwszym miesiącu przyzwyczajania się na nowo do studenckiego trybu życia czas na pierwszą analizę samodzielnie prowadzonego budżetu. Okazuje się, że przydałoby ci się parę dodatkowych groszy? Nawet jeśli studiujesz dziennie, masz możliwość zatrudnienia się w firmie. Sprawdź kilka propozycji pracy studenckiej.


Hostessa w supermarketach

Sezon bożonarodzeniowy zbliża się wielkimi krokami; już parę dni po Wszystkich Świętych w sklepach i galeriach handlowych zaczniemy słyszeć świąteczne piosenki i oglądać grudniowe dekoracje. To świetny czas na znalezienie zajęcia jako hostessa. Twoim obowiązkiem będzie polecać produkty przechodzącym klientom. Praca w weekendy, zazwyczaj przez 10 lub 12 godzin, płatna nawet 12 zł za godzinę.

Udzielanie korepetycji

Jeśli marzy ci się kariera nauczyciela lub pedagoga, jak najbardziej powinieneś zacząć zbierać doświadczenie zawodowe już w trakcie studiów. Korepetycji udzielać mogą studenci takich kierunków studiów jak np. matematyka, biologia, geografia, historia i przede wszystkim języki obce – angielski, francuski czy niemiecki. Popyt na studenta-korepetytora jest spory, a zarobki dość zadowalające; około 80 zł za godzinę lekcji.

Telemarketer

Praca w Call Center nie wymaga żadnego wcześniejszego doświadczenia. Najbardziej szukanymi kompetencjami jest umiejętność sprawnego komunikowania się z innymi oraz podstawowe predyspozycje w sprzedaży, czyli m.in. zdolność negocjacji. Jedną z największych zalet takiego zajęcia jest stała praca i stabilny zarobek, połączony z elastycznym grafikiem dostosowanym do życia studenckiego. Jako telemarketer zarobisz ok. 10 zł za godzinę.

Rozdawanie ulotek lub gazet

Wbrew pozorom jest to zajęcie idealne dla studenta bez doświadczenia. Rozdawać ulotki może przecież każdy – potrzebna ci będzie spora doza cierpliwości, miły uśmiech i minimalna umiejętność przekonywania. Godziny pracy najczęściej ustalasz sam, a zarobić można w granicach 8-10 zł za godzinę. Możesz także rozdawać gazety – tutaj wymagany grafik pracy to przede wszystkim wczesne poranki – między 5.30 a 9.00.

One thought on “Praca dla studenta niewymagająca doświadczenia”

  1. Od dłuższego czasu poszukuję zatrudnienia i jakoś tak zawsze trafiam na pracodawcę, który wymaga doświadczenia. Dzięki wam sprawdzę swe siły w pracach opisywanych w powyższym artykule.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *