Szukasz pracy? Nie musisz już przeglądać tysięcy ofert w gazetach czy na portalach internetowych. Teraz wystarczy jedynie pobrać odpowiednią aplikację mobilną i szybko wyszukać najlepsze dla nas zajęcie. Na tym właśnie polega działanie Job Square, czyli „Tindera dla szukających pracy”. Sprawdź, co warto wiedzieć o tej platformie.


Job Square – kto na nim najbardziej skorzysta?

Z badań przeprowadzonych na zlecenie Job Square wynika, że ponad 60% studentów posiada zatrudnienie. Często są to zajęcia proste, niewiele związane z planami zawodowymi. Młodzi ludzie lubią dorabiać w barach, klubach, restauracjach, jako freelancerzy lub pracując jako sprzedawcy w sklepach. To właśnie głównie dla nich Job Square będzie tak atrakcyjne.

Nie trzeba już masowo wysyłać CV, pisać listów motywacyjnych czy przeglądać setek dostępnych ogłoszeń o pracę. Aplikacja działa na takiej samej zasadzie jak popularny, mobilny Tinder, czyli platforma dla randkowiczów. Wystarczy wpisać swoje preferencje, a dostępne i pasujące do naszego profilu oferty będą cały czas pojawiały się na wyświetlaczu telefonu.

Job Square proponuje stanowiska w takich branżach, jak np. gastronomia, logistyka, wolontariat, praca biurowa, edukacja, hotelarstwo i wiele innych. Każdy szukający pracy student na pewno znajdzie tam coś dla siebie.

Znajdź wymarzoną ofertę krok po kroku

Cały proces polowania na pracę jest więc bardzo prosty. Na początku trzeba zarejestrować się na platformie. Można to zrobić za pomocą konta na Facebooku, Google + czy e-maila. Następnie uzupełniamy dane na swoim profilu – należy wpisać swoje doświadczenie i preferencje co do szukanej pracy. Kolejny krok to wybieranie interesujących nas miejsc. Na chwilę obecną mamy do wyboru około tysiąc ofert, jednak baza danych Job Square stale się powiększa.

Gdy spodoba nam się dany profil stanowiska, możemy wysłać potwierdzenie do pracodawcy. Jeśli nasza kandydatura spotka się z odwzajemnionym zainteresowaniem, możemy rozpocząć komunikację i ustalanie przyszłych kroków rekrutacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *