Studia to ciekawy czas, kiedy mamy możliwość nauczyć się życia pomiędzy całkowitą zależnością finansową od rodziców, a wciąż jeszcze niepełną odpowiedzialnością osoby dorosłej. Owszem, często mieszkamy już poza domem rodzinnym, jednak wciąż otrzymujemy pewne wsparcie od rodziny. Lata studenckie to też świetna okazja do znalezienia szybkiego i elastycznego sposobu na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Jak dorobić w czasie studiów? Przeczytaj 3 najpopularniejsze sposoby.

Freelancing

Jeśli masz duszę artysty i cenisz sobie niezależność w czasie wykonywania pracy, pomyśl o zajęciu freelancera. Lubisz tworzyć strony www? Poszukaj chętnych na tego typu usługi. Potrafisz dobrze i ciekawie pisać? Copywriting to dość pożądana profesja w świecie marketingu. A może jesteś zapalonym fotografem lub uwielbiasz robić krótkometrażowe filmy?

 

Rozejrzyj się za pracą fotografa czy filmowca podczas wesel lub innych dużych imprez.

Korepetycje, tłumaczenia

To zajęcie dla osób, które świetnie opanowały języki obce, szczególnie język angielski. Zapotrzebowanie na nauczycieli czy korepetytorów oraz tłumaczy prostych tekstów szybko nie zniknie. Jeśli więc możesz pochwalić się znajomością angielskiego na poziomie co najmniej B2, czyli zaawansowanym, poszukaj ofert udzielania korepetycji – szczególnie dla dzieci z podstawówki czy gimnazjum.

Oczywiście poprzednie doświadczenie w pracy jako nauczyciel jest jeszcze bardziej cenione. W sytuacji, gdy nie przepadasz za nauczaniem, poszukaj ofert tłumaczeń tekstów – tych także jest pod dostatkiem.

Obsługa klienta

Telemarketer w Call Center, barman w klubie, bileter w kinie, kelnerka w restauracji, hostessa w supermarkecie… Wszystkie te zajęcia łączy jedno – kontakt z klientem i prosta komunikacja. Praca polegająca na mniej lub bardziej zaawansowanej obsługi konsumenta nie wymaga specjalistycznych umiejętności czy doświadczenia.

Ofert pracy możesz szukać w sieci np. na portalach:

Jest to też dobra okazja do znalezienia pewnego i zorganizowanego sposobu zatrudnienia z dość dobrą pensją. Zazwyczaj pracujący tam studenci mają możliwość elastycznego układania własnego grafiku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *