dzieci

Ofert zajęć dodatkowych dla dzieci jest naprawdę wiele – pociechy mogą rozwijać swoje umiejętności sportowe czy plastyczne, uczyć się gry na instrumencie, trenować taniec albo gimnastykę. Rozmaite treningi czy kursy dostępne są nie tylko w szkole w ramach pozalekcyjnych zajęć, ale także w domach kultury, bibliotekach czy prywatnych szkółkach.

Zajęcia w domu kultury

Zazwyczaj mają najkorzystniejsze cenniki, a dodatkowo istnieje możliwość skorzystania ze specjalnych zniżek. Osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny za miesięczny pakiet zajęć zapłacą średnio od 40 do 100 zł. Niektóre domy kultury oferują także zajęcia bezpłatne lub kilkudniowe warsztaty, za które również nie trzeba płacić. Czasami z powodu ograniczonej liczby miejsc konieczne jest za to wpisanie się na listę.

Prywatne szkółki

Na zajęcia dodatkowe dla dzieci w szkółkach zazwyczaj decydują się ci rodzice, którzy chcą, by ich dziecko doskonaliło i rozwijało zdolności językowe. Przeważnie takie zajęcia odbywają się w kilkuosobowej grupie, choć istnieje także możliwość nauczania indywidualnego. Roczna cena kursu zależy od danej szkółki, a często także od tego, jakiego języka ma się uczyć dziecko. W większości przypadków kwota za pełen pakiet zajęć oscyluje w granicach od 1500 do nawet 2000 zł.

Zajęcia w szkole

Dzieci można posłać także na zajęcia pozalekcyjne organizowane w szkole często mające charakter kółek zainteresowań. Zazwyczaj rozpoczynają się one zaraz po lekcjach, co na pewno jest dużym udogodnieniem, poza tym w większości przypadków nie trzeba za nie płacić. Dzieci mają więc możliwość rozwijania swoich umiejętności z ulubionych przedmiotów czy uzupełniania braków w wiedzy. Oprócz tego w szkołach zazwyczaj działają kółka plastyczne, szkolny zespół czy chór umożliwiające dzieciom także doskonalenie talentów artystycznych. Warto więc przed zapisaniem dziecka na płatne kursy, uważnie prześledzić ofertę zajęć szkolnych – być może uda się znaleźć odpowiednie kółko zainteresowania.

Lekcje indywidualne

Oddzielną kwestią są indywidualne zajęcia z nauczycielem. Mogą być prowadzone w formie korepetycji lub w ramach dalszego rozwijania umiejętności dziecka. Zazwyczaj to nauczyciel przychodzi do domu ucznia, co z pewnością jest dużym udogodnieniem. Ceny indywidualnych lekcji są jednak wysokie – za jedną godzinę zegarową rodzic musi zapłacić od 30 do nawet 100 zł.

2 thoughts on “Zajęcia dodatkowe dla dzieci – ile to kosztuje?”

  1. Według mnie najważniejsze są zajęcia indywidualne, dzięki którym dziecko może rozwijać swoje zainteresowania (szczególnie muzyczne). Oczywiście, czasem warto korzystać z innych ofert, by zróżnicować dziecku zajęcia w ciągu dnia. Ciekawy artykuł.

  2. Mam wnuczki, które uczęszczają do szkoły muzycznej. Bardzo się cieszę z ich intelektualnego rozwoju, ale wiem, że to jest duże obciążenie dla ich rodziców i dlatego staram się ich wspierać nie tylko słowem, ale również podarkiem w postaci pewnej sumy pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *