Zima jest piękną porą roku, można uprawić zimowe sporty, dzieciaki cieszą się z ferii, jeżdżenia na sankach i możliwości ulepienia bałwana. Tak… to bez wątpienia miły czas, jednak również bardzo kosztowny. Oprócz zwiększonych wydatków za ogrzewanie oraz kosztów związanych z zimowymi wyjazdami, wszystkich rodziców czeka również wydatek związany ze zmianą garderoby swoich dzieci. Zobacz, ile kosztuje wyposażenie zimowe dla dziecka.

Co potrzebują dzieci zimową porą

Ponieważ dzieciaki, zwłaszcza małe bardzo szybko rosną, to wymiana ubranek na większy rozmiar jest koniecznością niemal każdej zimy. Każde dziecko, gdy nadejdzie mróz i śnieg, a temperatury zaczną spadać poniżej zera, potrzebuje przecież:

  • ciepłej kurtki
  • ocieplanych butów
  • kilku par cieplejszych skarpet
  • kalesonów lub  grubszych rajstop
  • cieplejszych swetrów lub bluz
  • ocieplanych spodni
  • czapki, szalika i rękawiczek.

Zakup wszystkich tych ubrań jest nie małym wydatkiem, zwłaszcza jeśli w rodzinie jest więcej niż jedno dziecko.

Ile kosztuje zmiana garderoby dziecka na zimową

Rodzice na ubranka i obuwie zimowe dla dziecka wydają średnio około 600 zł, oczywiście sięgając po ubranka z sieciówek i rezygnując z firmowych i droższych rzeczy. Dla wielodzietnej rodziny jest to więc wydatek przekraczający nawet 2 000 zł, co dla średniej miesięcznej pensji jest bardzo dużym wyzwaniem.

Jak zaoszczędzić na wyposażeniu dziecka w zimową odzież

Można oczywiście ratując domowy budżet, zmniejszyć te koszty na kilka sposobów. Jednym z nich jest kupowanie ubrań używanych poprzez serwisy internetowe jak olx lub allegro. Można tam znaleźć bardzo dobrej jakości ubranka i obuwie w znacznie niższych cenach, niż te kupowane w sklepie. Bardzo często jest to odzież i obuwie firmowe, bardzo dobrej jakości, które posłuży dziecku na pewno cały sezon.

Rodziny wielodzietne powinny zainwestować w odzież dobrej jakości, ponieważ za rok młodsze dzieci będą mogły ubierać ubranka starszych i nie trzeba będzie kupować nowych dla wszystkich dzieci. Jest to tańsze rozwiązanie niż kupowanie co roku kiepskiej jakości ubranek i butów, które w przyszłym sezonie zimowym już na nic się nie przydadzą i znów trzeba będzie wydać więcej, by zmienić garderobę wszystkim dzieciom.

Dobrym rozwiązaniem jest także wymienianie się ubrankami na różnego rodzaju kiermaszach bądź w Internecie. W ten sposób również można, nie wydając dużo pieniędzy, wyposażyć dziecko we wszystkie niezbędne akcesoria zimowe.

Szybki sposób na brak gotówki

Jeśli nie uda ci się skorzystać z możliwości tańszego ubrania dziecka na zimę i będziesz musiał zmierzyć się z większym wydatkiem, z pomocą mogą przyjść szybkie pożyczki przez Internet.

To  sposób finansowania, który nie wymaga załatwiania mnóstwa zbędnych formalności oraz długiego oczekiwania na przyznanie decyzji kredytowej. Z reguły wystarczy już 15 minut, ponieważ weryfikacja wniosków jest bardzo szybka, podobnie jak wypłata na konto zrealizowana natychmiastowym przelewem. Twoje problemy z brakiem gotówki mogą więc w bardzo szybkim czasie zostać rozwiązane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *