Gromadzenie wyprawki szkolnej jest kosztowną inwestycją, zwłaszcza w przypadku pierwszoklasistów – dotyczy to każdego stopnia edukacji. Jednak również rodzice dzieci, które kontynuują naukę w następnej klasie podstawówki czy liceum, muszą zmierzyć się z wieloma wydatkami. Jednym z nich jest zakup podręczników.

Podręczniki i zeszyty ćwiczeń to punkt obowiązkowy na liście każdego ucznia. Niestety, coraz częściej się zdarza, że koszt wybranych przez nauczycieli książek jest bardzo wysoki. Warto więc szukać sposobów na oszczędności i zorientować się, gdzie można zakupić tanie podręczniki szkolne.

Internet

Tutaj z pomocą biegną wszelkie serwisy aukcyjne, tablice ogłoszeń, księgarnie i sklepy internetowe. W wielu przypadkach możemy liczyć na rabaty czy darmową wysyłkę. Dodatkowo zyskujemy oszczędność czasu – nie musimy chodzić po sklepach, a przesyłkę dostaniemy prosto do domu. Jeśli do wyposażenia w podręczniki mamy więcej niż jedną pociechę, czas i pieniądze liczą się podwójnie, warto więc skorzystać z możliwości, jaką daje nam dostęp do internetu.

Wyprzedaże i promocje

Polowanie na promocję wymaga nieco cierpliwości, gdyż zaczynają się one zazwyczaj na początku września. Za nasze oczekiwanie zostaniemy jednak nagrodzeni – kupimy podręczniki dużo taniej, a pozostałe pieniądze możemy przeznaczyć na przybory szkolne dla dziecka. A gdzie szukać wyprzedaży? Przede wszystkim w internecie, ale również w księgarniach lub w szkole. Minusem jest fakt, że prawdopodobnie zostanie niewiele książek i będziemy musieli szukać bardzo dokładnie.

Używane

Jeśli nasze dziecko będzie potrzebowało podręczników, których używały już starsze roczniki, możemy odetchnąć z ulgą. Warto zorientować się, czy znajomi pociechy nie mają książek do odsprzedania. Dzięki temu zapłacimy tylko część kwoty, jaką musielibyśmy dać za nowe podręczniki. Dobrym ruchem będzie także poszperanie w internetowych aukcjach oraz zorientowanie się, czy pobliskie księgarnie nie prowadzą sprzedaży używanych książek. W rezultacie możemy zakupić komplet podręczników praktycznie za bezcen.

Początek września zawsze jest stresujący – zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Warto oszczędzić sobie choćby jego części, nie martwiąc się cenami podręczników. Wystarczy dobry plan i umiejętność zarządzania wyprawkowym budżetem, by wkroczyć w nowy rok szkolny z uśmiechem i poczuciem dobrze spełnionego zadania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *