Dla dzisiejszego konsumenta zakupy nie są już tylko przykrą koniecznością, z którą jak najszybciej trzeba się uporać. Zyskujemy coraz większą świadomość swoich praw i potrzeb, potrafimy więc walczyć o to, by zakupy były dla nas opłacalne. W tym celu sprawdzamy cenę i jakość produktu, a jeśli jakiś sklep spełni nasze oczekiwania, chętnie do niego wracamy. Wiele firm postanowiło uprzyjemnić transakcje stałym klientom, oferując programy lojalnościowe. Jednym z nich jest Payback.

Czym jest Payback?

Mówiąc krótko, jest to program oferujący bonusy za regularne zakupy. Powstał w 2009 roku, kiedy ta forma przyciągania klientów w Polsce dopiero raczkowała. Od tego czasu lista sklepów i punktów usługowych korzystających z systemu uległa sporemu wydłużeniu (widnieją tu na przykład popularne sieciowe kawiarnie i restauracje, portale podróżnicze i markety), a konsumenci często decydują się na zbieranie punktów bonusowych w ramach dokonywanych zakupów.

Jak to działa?

Gdy okazujemy kartę Payback, płacąc za zakupy, na nasze konto automatycznie wędrują punkty. Możemy je później wymienić na nagrody, paliwo do samochodu, opłacić nimi następne zakupy lub przekazać na różnorodne cele charytatywne.

Czy to się opłaca?

Obecnie wielu z nas zastanawia się, czy zbieranie punktów Payback jest jeszcze opłacalne. Oto kilka argumentów potwierdzających tę tezę:

Powszechność systemu. Tak naprawdę do jakiego sieciowego sklepu byśmy nie poszli, zawsze ktoś zapyta nas o punkty Payback. Oznacza to, że zbierać je możemy praktycznie wszędzie i przy każdej okazji. Dzięki temu, nawet przy rutynowych cotygodniowych zakupach automatycznie zasilamy sobie nasze konto promocyjne.

Nagrody. Jeśli marzy nam się nowy sprzęt elektroniczny, ekspres do kawy najlepsze lata ma za sobą, a dodatkowo zbliżają się urodziny dziecka – nie musimy już odkładać dodatkowych pieniędzy. Wystarczy zamienić zebrane na zakupach punkty na dowolną nagrodę wybraną z katalogu.

Automatyczność. Niezaprzeczalną zaletą systemu Payback jest fakt, że nie musimy nic robić, by zebrać punkty. Wystarczy przyjść do sklepu i pokazać kartę przy kasie, a reszta „zrobi się sama”. Nie jest konieczne wydanie dużej sumy pieniędzy, by konto rosło w siłę. Aby uzyskać jeden punkt, trzeba wydać 1 grosz.

Payback idzie z duchem czasu. Firma udostępniła aplikację na smartfona, która ułatwia zarządzanie swoim kontem bonusowym. W każdej chwili możemy sprawdzić ilość punktów, wymienić je na nagrody, a także zorientować się, który sklep w pobliżu współpracuje z systemem Payback.

Podsumowując – wbrew pozorom warto korzystać z Payback. Nawet jeśli profity nie są zbyt wysokie, to przecież każdy z nas co jakiś czas robi chociażby zakupy spożywcze lub relaksuje się w kawiarni czy kinie. Dlaczego więc przy okazji nie zyskać szansy na ciekawe nagrody rzeczowe lub oszczędności w sklepie?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *