Wybór kozaków na jesień dla dziecka powinien być dobrze przemyślany. Jesień to czas nie tylko deszczowych i wietrznych dni, ale także czas w którym nie trudno złapać przeziębienie, dlatego właśnie warto zadbać, by dzieciom było sucho i ciepło w stopy. Zobacz, na co zwrócić uwagę wybierając kozaki dla dziecka na jesień.

Stosunek jakości do ceny

Ceny kozaków jesiennych dla dziecka ceną zbliżone są do obuwia dla dorosłego. Nic więc dziwnego, że rodzice przy wyborze sugerują się również ceną. Nie zawsze bardzo drogie i firmowe kozaki warte są swojej wygórowanej ceny, warto pamiętać, że płacimy nie tylko za jakość, ale również za markę.

Nie warto wybierając obuwie dla dziecka skupiać tak dużą uwagę na firmie. Są ważniejsze aspekty, które należy wziąć pod uwagę by zapewnić stopom dziecka właściwą ochronę na jesienne dni.

W co warto zainwestować

Przy wyborze kozaków na jesień dla dziecka warto zwrócić szczególną uwagę na materiał z którego są one wykonane. To jeden z elementów, na którym nie warto oszczędzać. Najlepsze dla dziecka są kozaki ze skóry naturalnej, które będą bardziej elastyczne i dopasują się do kształtu stopy. Dzięki odpowiedniej przepuszczalności, zapewnią stopom dziecka właściwą wentylację bez utraty ciepła i przemakania. Buty ze skóry są jednak bez wątpienia droższe niż obuwie ze skóry ekologicznej bądź zamszu.

Na półkach sklepowych znajdziemy również dziecięce kozaki wykonane ze skóry ekologicznej, których wykonanie może być równie solidne, jednak nie zapewnią one stopom dziecka tak dobrej wentylacji jak buty ze skóry naturalnej.

Podeszwa jest bardzo ważna

Wszystkie rodzaje obuwia dla dzieci powinny posiadać solidną podeszwę, ponieważ ma ona wpływ także na właściwe chodzenie, zwłaszcza najmłodszych dzieci. Kozaki na jesień również powinna cechować solidna i właściwie wykonana podeszwa, która powinna być także odpowiednio grubsza i wyższa.

Jej zadaniem jest nie tylko właściwa izolacja od podłoża, które jesienią jest chłodne i mokre, ale także właściwa przyczepność. Pamiętajmy, że chodniki jesienią pokryte są mokrymi liśćmi, które spadają z drzew. Przez to podłoże może być śliskie i niebezpieczne dla dziecka, zwłaszcza podczas zabawy, gdy dziecko cały czas jest w ruchu i nie zawsze spogląda pod nogi. Właściwa podeszwa zapewni dziecku antypoślizgową ochronę.

Sucho i ciepło

Jesień to pora roku, kiedy możemy spodziewać się już niskich temperatur, deszczowych dni, a nawet przymrozków. Kozaki na jesień powinny więc przede wszystkim zapewnić ciepło oraz chronić przed przemakaniem i zmoczeniem stóp dziecka. Dlatego też powinny one posiadać dodatkową warstwę ocieplenia, która nie pozwoli dziecku zmarznąć w stopy, nawet w chłodne, jesienne dni.

Kozaki na jesień, które posiadają dodatkową warstwę wewnątrz buta są droższe, ale niewiele. Warto więc wydać parę złoty więcej, by być pewnym, że dziecku będzie ciepło i sucho w stopy.

Odpowiednia wysokość, czyli jaki fason wybrać

Warto kupić dziecku buty na jesień, które będą nieco wyższe niż buty wiosenne. Wyższe obuwie pozwoli uniknąć przemoczenia, gdy dziecko wskoczy w kałuże lub wybierze się na spacer do lasu, gdzie będzie chodzić po błocie i jesiennych liściach. Wyższe kozaki będą również cieplejsze i zapewnią stabilizację dla małych nóżek dzieciaków, które dopiero zaczynają chodzić. Niezależnie więc od wieku dziecka, warto wybrać obuwie wyższe, które będzie stabilniejsze i cieplejsze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *