Czy wiesz, ile płacisz za swój rachunek bankowy? Mało kto śledzi dokładnie historię swojego konta, by sprawdzić, jakie opłaty pobiera bank za jego prowadzenie i korzystanie z karty debetowej. Nie każdy sprawdza również tabelę opłat i prowizji, w której wyszczególnione są opłaty za wszystkie operacje bankowe, a także koszt prowadzenia rachunku i wszystkich opłat z nim związanych. Tak naprawdę opłaty za prowadzenie konta osobistego mogą sięgać nawet kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

Czy można uniknąć tych kosztów i korzystać z rachunku osobistego całkowicie za darmo? Zobacz, czy istnieją jeszcze prawdziwe, darmowe konta bankowe.

Kiedy konto jest darmowe?

O naprawdę darmowym koncie bankowym możemy mówić, kiedy spełnia ono określone warunki, jak:

  • brak opłat za prowadzenie rachunku
  • brak opłat za kartę debetową
  • brak opłat za przelewy krajowe, wykonywane przez Internet
  • brak opłat za korzystanie z wszystkich bankomatów w Polsce.

Konta darmowe warunkowo i bezwarunkowo

Konta darmowe możemy podzielić na dwa rodzaje. Pierwszy z nich to konta darmowe bezwarunkowo, czyli Bank nie pobiera opłat związanych
z obsługa i posiadaniem rachunku i karty debetowej nie stawiając nam za to żadnych warunków.

Są również konta darmowe warunkowo, ale w ich przypadku, by móc uniknąć opłat, należy spełnić określone warunki. Na przykład trzeba:

  • zasilać konto określoną sumą wpływów
  • wykonywać operacje kartą debetową na określoną sumę lub w określonej liczbie transakcji
  • zadeklarować posiadanie konta przez określony okres czasu.

Propozycje bezwarunkowo darmowych kont bankowych

  • Nest Bank – Nest Konto

Konto jest darmowe bezwarunkowo. Nie ma opłat za otwarcie i prowadzenia rachunku, bank nie pobiera również opłat za korzystanie z karty debetowej oraz wypłatę gotówki z bankomatów w kraju.

Dodatkowym atutem konta jest bardzo dobra oferta rachunku oszczędnościowego oraz depozytów, a także promocja dla beneficjentów programu 500+, którzy mogą otrzymać nawet 200 zł premii. Dużym plusem jest również możliwość dokonywania płatności przez Android Pay.

  • Idea Bank – Konto Idealne

Idea Bank również proponuje nam rachunek bezwarunkowo bezpłatny. Nie nalicza więc opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku, za kartę debetową oraz wypłatę i wpłatę gotówki w oddziałach banku. Darmowe są również przelewy, zlecenia stałe oraz polecenia zapłaty, a także dwa pierwsze w miesiącu przelewy SEPA oraz przelewy natychmiastowe.

Można również skorzystać z ciekawej oferty oszczędzania, dzięki rachunkom Zośka, Zośka Pro oraz Koncie Zyskownym.

Możemy więc powiedzieć, że istnieją jeszcze rachunki bankowe, które naprawdę są darmowe i to bez dodatkowych warunków, które trzeba spełnić. Warto więc przeglądać aktualne oferty kont osobistych i nie płacić za to, co może być darmowe.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *