Wrzesień większości rodziców dzieci w wieku szkolnym kojarzy się głównie z dużymi wydatkami związanymi z rozpoczęciem roku szkolnego. No cóż, skompletowanie wyprawki szkolnej jest sporym kosztem, zwłaszcza jeśli w rodzinie jest więcej dzieci uczących się. Można jednak rozsądnie zaplanować ten wydatek i odpowiednio wcześniej się do niego przygotować. Zobacz, jak skompletować wyprawkę szkolną i jak zaplanować ten wydatek w domowym budżecie.

Kompletuj wyprawkę przez wakacje

Wakacje to czas na odpoczynek od szkoły i od nauki, jednak można wykorzystać go również na skompletowanie szkolnej wyprawki. Jeśli podzielisz koszty związane z wyposażeniem twojego dziecka w niezbędne artykuły szkolne na dwa, a nawet trzy miesiące, jeśli zaczniesz już w czerwcu, to wrześniowe wydatki nie będą już cię przerażać. Prawie całą wyprawkę szkolną dla ucznia można kupić wcześniej. Wówczas będzie więcej czasu na przemyślany wybór odpowiednich artykułów, a nie wybieranie wszystkiego w pośpiechu.

Podstawowa wyprawka szkolna dla ucznia

Zakup tornistra powinien być dobrze przemyślany, ponieważ będzie on mieścił sporo rzeczy, które są niezbędne podczas nauki w szkole. Powinien być usztywniony i posiadać szerokie szelki, aby nie obciążać dodatkowo kręgosłupa dziecka. Ważne, by posiadał dodatkową przegrodę na drugie śniadanie i napój, by uniknąć zabrudzenia książek i zeszytów. Zwróć uwagę, by tornister był solidnie wykonany i odpowiedni do wieku twojego dziecka, wybór koloru i wzoru zostaw jednak twojemu dziecku. To przecież uczeń, będzie korzystał z niego przez cały rok szkolny, dlatego ważne, by tornister mu się podobał.

Wcześniej możesz kupić również zeszyty oraz piórnik i jego wyposażenie. Przydadzą się zeszyty w linie, dla pierwszoklasisty w cienkie, natomiast dla starszych dzieci w szerokie, standardowo zeszyty w kratkę oraz czyste, do nauki geometrii. Jeśli chodzi o wyposażenie piórnika, to niezbędne jest:

  • pióro,
  • ołówek,
  • linijka,
  • gumka,
  • temperówka,
  • -cyrkiel.

Przydadzą się również kredki, kilka mazaków i długopis. Piórnik powinien być wyposażony w kilka przegródek, które posegregują wszystkie artykuły do pisania i pomogą zachować porządek.

Podręczniki

Jeśli chodzi o zakup podręczników i zeszytów ćwiczeń, to warto zaplanować ten wydatek na wrzesień. Nie będzie to mały koszt, ale jeśli pozostałą część wyprawki uda ci się skompletować podczas wakacji, to twój budżet nie będzie tak bardzo obciążony zakupem książek. Z reguły na początku września dzieci otrzymują listę wymaganych podręczników i wówczas dopiero należy zaopatrzyć się w te odpowiednie. Nauczyciele często zakupują większą ilość dla całej klasy w korzystniejszych cenach, dlatego nie warto szukać książek na własną rękę i przepłacać. Warto również rozeznać się, czy jest możliwość odkupienia używanych podręczników od starszych dzieci, by zaoszczędzić na szkolnych wydatkach.

Wyprawka na lekcje wychowania fizycznego

Wyprawka szkolna dla ucznia, to nie tylko podręczniki, zeszyty i akcesoria do pisania, ale również odpowiedni strój na wf i obuwie zmienne. Jeśli chodzi o lekcje wychowania fizycznego, to najlepiej kupić wcześniej wygodne krótkie spodenki czarne lub granatowe i białą, bawełnianą koszulkę z krótkim rękawem. Obuwie zmienne powinno posiadać białe podeszwy, które nie będą brudziły parkietu sali gimnastycznej. Taki standardowy strój na wf akceptowany jest w każdej szkole.

Kompletuj wyprawkę z głową

Wcześniejsze skompletowanie wyprawki szkolnej dla ucznia gwarantuje uniknięcia popełnienia błędów, które mogą pojawić się, gdy kupujemy niezbędne rzeczy w pośpiechu i na ostatnią chwilę.

Dobrze przemyśl zakup tornistra i piórnika, zwróć uwagę, by był praktyczny i solidnie wykonany. Nie przesadzaj z ilością zeszytów oraz artykułów do pisania. Wydatki związane z nauką dziecka są spore, dlatego warto rozłożyć je w czasie. Jeśli zakupione zeszyty będą już zapełnione, a długopisy się wypiszą, przyjdzie czas na zakup kolejnych. Dobrze gospodaruj przeznaczonym budżetem i rób zakupy rozsądnie, staraj się minimalizować wydatki i kupować tylko artykuły, które będą niezbędne twojemu dziecku w zdobywaniu wiedzy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *