Marzysz o podróży do kraju kangurów i misiów koala? Niezależnie od tego czy skorzystasz z oferty biura podróży czy chcesz zorganizować wyjazd do Australii na własną rękę, powinieneś zapoznać się z kilkoma niezbędnymi wskazówkami, które pomogą ci lepiej zaplanować całą podróż. Zobacz, co musisz wiedzieć planując wyjazd do Australii.

  1. Podróż do Australii

Australia leży bardzo, bardzo daleko, dlatego też lot samolotem trwa
w sumie ponad 24 godziny i ma 2 lub 3 przesiadki. Pierwszy lot z Polski odbywa się najczęściej do jednego z lotnisk europejskich, na przykład do Frankfurtu, Wiednia lub Amsterdamu, które mają połączenia z Azją. Kolejny lot, trwający często aż 12 godzin, kończy się w Azji, na lotnisku w Hong-Kongu, Bangkoku, Singapurze czy na przykład w Dubaju, a stamtąd już prosto do Australii.

Można wykorzystać te przesiadki i jednocześnie urozmaicić tak długa podróż poprzez stopover, czyli zatrzymywanie się w jednym z miast przesiadkowych na więcej niż kilka godzin. Oczywiście należy wcześniej zgłosić to agentowi podróży, który dopasuje daty i godziny poszczególnych przelotów. Stopover umożliwia, całkowicie przy okazji, zwiedzenie ciekawych miejsc, które znajdują się na trasie do Australii.

  1. Bez wizy ani rusz

Każdy, kto planuje podróż do Australii powinien odpowiednio wcześnie zadbać o wydanie wizy, która jest niezbędnym dokumentem i obowiązuje każdego. Teraz załatwienie wizy nie jest już tak długotrwałym i skomplikowanym procesem jak jeszcze kilka lat temu. Aby móc wyjechać na wakacje do Australii wystarczy zawnioskować o 3 miesięczną wizę, która jest bezpłatna, a sam wniosek można złożyć przez Internet. Papierowe dokumenty z mnóstwem pieczątek i stempli odeszły już w zapomnienie. Teraz wiza to tylko elektroniczny zapis w urzędowych bazach, który widoczny jest dla pracownika odpowiedzialnego za odprawę pasażerów na lotnisku. Dzięki takim uproszczeniom i unowocześnieniom załatwienie wizy jest szybkie i proste.

  1. Karta wjazdowa pasażera

Każda osoba przekraczająca granicę Australii zobowiązana jest do wypełnienia tak zwanej „incoming passenger card” czyli karty wjazdowej pasażera. Są to małe karteczki wydawane już w samolocie przez stewardessy, na których należy podać informacje o locie, planowanym pobycie w Australii oraz o celu przyjazdu. Na kartach wjazdowych są również pytania o stan zdrowia, głównie o gruźlicę oraz zawartość bagażu.

  1. Kontrola graniczna

Australia prowadzi bardzo ścisłą i dokładną kontrolę przywożonego bagażu w obawie przed napływem produktów organicznych, niepożądanych zwierząt, roślin czy nawet chorób. Cały bagaż jest więc bardzo dokładnie sprawdzany, a jego zawartość weryfikowana. Oczywiście nikt nie przyczepi się do żywności, która jest zapakowana fabrycznie, natomiast wszystkie przetwory domowej produkcji mogą zostać zatrzymane podczas kontroli. Warto więc od razu podać w karcie wjazdowej pasażera wszystkie nietypowe produkty, które znajdują się w bagażu.

  1. Ubezpiecz się

Przed każdym wyjazdem na wakacje, zwłaszcza tym zagranicznym warto wykupić ubezpieczenie i zapewnić dodatkową ochronę sobie oraz pozostałym uczestnikom wycieczki. Chodzi tutaj przede wszystkim o zakres opieki medycznej, bezpłatny pobyt w szpitalu oraz dostęp do pomocy lekarzy i specjalistów. Warto pomyśleć o tym przed wyjazdem, by w razie potrzeby medycznej nie ponosić bardzo wysokich kosztów opieki lekarskiej za granicą.

  1. Szybka gotówka

Jeśli twoje oszczędności na tą niezwykłą podróż życia nie są jeszcze tak duże, by pokryć wszystkie koszty wyjazdu, pomoże ci szybka gotówka, na przykład w postaci pożyczki. Taką formę kredytowania możesz otrzymać zarówno w firmach pożyczkowych, jak i za pośrednictwem serwisów internetowych udzielających pożyczek. Bez zbędnych formalności, możesz w bardzo krótkim czasie uzyskać szybką gotówkę na wymarzoną podróż do Australii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *