Rodzice często zastanawiają się, jaki prezent kupić swojemu dziecku, by nie była to kolejna zabawka, która szybko się znudzi i przestanie cieszyć, tylko coś bardziej wartościowego. Zobacz, jak zastąpić zabawki, wybierając wyjątkowy prezent dla dziecka.

Dodatkowe zajęcia

Zastanów się, jakie zainteresowania ma twoje dziecko, co lubi robić, jak spędzać wolny czas. Możesz w formie prezentu opłacić mu wybrane przez niego dodatkowe zajęcia. Pozwól zdecydować dziecku, czy ma to być basen, karate, piłka nożna, lekcje baletu, jazda konna, kurs językowy lub kulinarny czy zajęcia komputerowe, muzyczne, plastyczne lub taneczne.

Jeśli takie dodatkowe zajęcia ucieszą twoje dziecko i zachęcą je do rozwijania swoich zainteresowań i pasji, to będzie to nie tylko wspaniały prezent ale również ciekawy pomysł na spędzanie wolnego czasu.

Kursy wyjazdowe

Wybierając prezent dla dziecka, zamiast kolejnej zabawki lub gry, możesz zapisać go na ciekawy kurs wyjazdowy. W okresie zimowym idealne sprawdzą się zimowiska połączone z kursem jazdy na nartach lub na desce. Dziecko będzie mogło nie tylko zdobyć nowe umiejętności i aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, ale również nauczyć się samodzielności i radzenia sobie
w różnych sytuacjach.

W okresie letnim bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się szkolenia surfingowe, które odbywają się nad naszym polskim morzem. Dziecko nie musi wcale wyjeżdżać za granicę, by spróbować swoich sił w surfingu.

Również kursy żeglarskie stały się bardzo popularne. Dziecko może zdobyć patent żeglarski, poznać różne szanty, czyli żeglarskie piosenki
i zawiązać wiele nowych znajomości.

Wspaniała wycieczka

Chyba wszystkie dzieci lubią wycieczki i spędzanie czasu poza domem. Możesz właśnie taki prezent podarować dziecku. Pomysłów na taką wyjazdową niespodziankę jest bardzo dużo.

 • Wspólna wycieczka rowerowa za miasto.
 • Wyjazd do Aquaparku.
 • Biwak w lesie połączony z ogniskiem i spaniem w namiotach.
 • Wycieczka do zoo.
 • Wyjazd do wesołego miasteczka.

Prezenty, które zachęcają do ruchu

A jeśli twoje dziecko ciągle siedzi przed komputerem, tabletem lub
z telefonem w ręku, to spróbuj wybrać taki prezent, który zachęci go do ruchu
i przebywania więcej czasu na świeżym powietrzu. Wybór jest bardzo szeroki:

 • rower
 • rolki
 • hulajnoga tradycyjna lub grawitacyjna
 • deskorolka
 • łyżwy
 • narty lub deska.

Wyposażenie pokoju

Ciekawym i również praktycznym prezentem dla dziecka będzie również element wyposażenia jego pokoju. Jeśli twoje dziecko potrzebuje nowe mebelki, biurko lub szafkę nocną, możesz kupić mu je w formie prezentu. Idealnie sprawdzi się również nietuzinkowe łóżko, na przykład takie które swoim wyglądem będzie przypominało samochód wyścigowy lub statek piracki. Wygląd mebli do pokoju dziecka możesz dopasować do jego upodobań i zainteresowań. Dzięki nim jego pokój stanie się wspaniałym i kolorowym miejscem do zabawy.

Świetnie sprawdzą się również przeróżne gadżety, jak lampki nocne lub sufitowe, dywany, obrazki na ścianę, tablice tradycyjne lub magnetyczne itp. Nie będzie to kolejna zabawka, która szybko się znudzi, ale ciekawy element wystroju dziecięcego pokoju, który posłuży mu znacznie dłużej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *