Bez telefonu jak bez ręki. Mamy w nim wszystko – notatki, bank, korespondencję, kontakty i dostęp do informacji ze świata. Abonament, karta, gotówka, czy raty – co wybrać decydując się nowy sprzęt? Zapraszamy do lektury.

Abonament

Oferta na abonament oznacza, że telefon możemy kupić za symboliczną złotówkę, dzięki czemu możemy zaoszczędzić nawet do kilkuset złotych. Pamiętajmy jednak, że operator wynagrodzi to sobie dając nam wyższy abonament. Zakup telefonu na abonament jest korzystny dopiero przy abonamencie w wysokości około 80 zł. Z drugiej strony w ofercie abonamentowej możemy otrzymać dodatkowe usługi, które zrekompensują wysokość miesięcznej opłaty. Warto także pamiętać, że kupując telefon na abonament w salonie wiążemy się z danym operatorem na okres od roku do nawet dwóch lat, zwróćmy więc uwagę na jakość obsługi oraz czy dany operator zaproponował nam dodatkowe usługi – chodzi o to, aby związanie się z nim było dla nas naprawdę korzystne i komfortowe.

Karta

Na korzyść zakupu telefonu na kartę przemawiają niższe opłaty oraz brak konieczności związania się z jednym operatorem – w każdej chwili możemy zmienić usługodawcę dopasowując stawki za interesujące nas usługi do naszych aktualnych, zmieniających się, potrzeb. Kupując kartę startową, otrzymujemy szczegółowe informacje dotyczące użytkowania danej taryfy, a karty są naprawdę tanie – najtańsze startery można kupić już za pięć złotych. Największą zaletą kart jest brak możliwości przekroczenia budżetu, ponieważ jeśli nie mamy środków na koncie, to połączenie nie zostanie zrealizowane, a sms nie zostanie wysłany. Jednocześnie doładowanie możemy dokupić w każdej chwili, co z jednej strony umożliwia sprawne kontynuowanie komunikacji, a z drugiej strony pozwala utrzymać pełną kontrolę nad wydatkami i chroni przed dużymi rachunkami za przekroczenie limitów.

Kolejnym plusem telefonu na kartę jest możliwość doładowywania online, gdzie przelewy pieniężne są obsługiwane przez sprawdzone systemy płatności, co z kolei gwarantuje wykonanie bezpiecznych i szybkich transakcji.

Gotówka czy raty

Ceny telefonów wahają się od 600 do 1500 zł, a te z najwyższej półki, to koszt nawet kilku tysięcy złotych. Oczywistym jest, że najbardziej komfortowe są zakupy od ręki i za gotówkę. Jeśli jednak nie mamy wystarczającej ilości pieniędzy, albo nie chcemy uszczuplać naszego konta, aby jednorazowo wydać tysiąc złotych na telefon, wówczas możemy wziąć kredyt gotówkowy lub nowy telefon kupić na raty. Sklepy często oferują korzystne plany spłat ratalnych, gdzie sami decydujemy ile rat i jakiej wysokości będziemy w stanie spłacać.

Decydując się na nowy telefon warto zastanowić się, czy dotychczasowa taryfa jest dla nas najbardziej optymalna i korzystając z okazji zmienić ją na bardziej korzystną i wygodną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *