Nowy Rok mobilizuje nas do składania postanowień noworocznych. Coś się kończy, coś zaczyna, warto więc z nadchodzącym Nowym Rokiem zmienić przynajmniej jedną rzecz na lepsze w naszym życiu. Czy zawsze jednak dotrzymujemy takie postanowienia noworoczne? Jak często udaje nam się je zrealizować, a może są sposoby na to by osiągnąć swój noworoczny cel?

Nie planuj niemożliwego

Pamiętaj, że postanowienie noworoczne powinno być realne i możliwe do zrealizowania. Często chcemy osiągnąć niemożliwe i dlatego nasze cele nie udaje nam się zrealizować. Wybór takiego celu nie jest więc wcale prosty. Nie chodzi o to, by hamować nasze ambicje, jednak by uczciwie odpowiedzieć sobie na pytanie: czy jestem w stanie tego dokonać?

Nie chcemy przecież, by postanowienia noworoczne nas stresowały i by okazały się zbyt trudne a nawet niemożliwe do wykonania. Warto mierzyć siły na zamiary i nie narzucać sobie zbyt wiele.

Nie za dużo na raz

Oczywiście wielu z nas ma bardzo dużo postanowień noworocznych i chciałoby zrealizować je wszystkie, najlepiej od razu. Plan jest dobry i bardzo ambitny, jednak należy zastanowić się również czy wykonalny.

Bardzo często jest tak, że chcąc zrobić zbyt wiele, ostatecznie dobrze nie zrobimy nic. Wymagając od siebie zbyt wiele, stajemy się przytłoczeni naszymi postanowieniami, co niestety wiele osób może zniechęcić.

Co zrobić, by postanowienia noworoczne zostały zrealizowane

Gdy już będziesz wiedział, co chciałbyś zmienić w Nowym Roku, jakie postanowienie noworoczne stawiasz sobie za cel, ułóż plan jego realizacji.

Jeśli planujesz więcej zarabiać, zastanów się, czy w twojej obecnej pracy masz taką możliwość czy lepiej rozejrzeć się za nowym zatrudnieniem. Napisz nowe, lepsze CV, może warto zapisać się na dodatkowy kurs, by zdobyć nowe umiejętności i poszerzyć swoje kwalifikacje. Nic nie zrobi się samo, ułóż plan i zacznij jego realizację.

Wiele osób, zwłaszcza kobiet postanawia zrzucić kilka kilogramów. Tutaj też przyda się dobry plan. Dobór właściwej diety, może konsultacja z dietetykiem, wybór ćwiczeń, zakup karnetu na siłownie… jest co planować.

A jeśli twoim postanowieniem noworocznym jest rzucenie palenia to przyda ci się dobra motywacja. Może zamiast wydawać 15 zł na paczkę papierosów każdego dnia, przelewaj te pieniądze na konto oszczędnościowe. Zaplanuj, co kupisz za zgromadzone oszczędności, gdzie możesz wyjechać itp. Planowanie jest dobre i bardzo pomaga w osiągnięciu noworocznego celu.

Postanowienia noworoczne realizujemy od stycznia

Styczeń to czas kiedy powinniśmy rozpocząć realizację naszych noworocznych postanowień. Nie marzec, nie maj, czy nawet wakacje tylko właśnie styczeń. Odkładanie naszych planów na później, może skutkować tym, że nie zdążymy ich zrealizować, bo po prostu zostanie nam zbyt mało czasu. Wówczas staną się one trudniejsze a towarzysząca presja czasu tylko nas zniechęci.

Jeśli chcemy, by nasz cel został osiągnięty, rozłóżmy jego realizację w czasie, nawet na cały rok. Wówczas będzie nam znacznie łatwiej dotrzymać postanowienia noworocznego, a nawet zachęci nas to do wymyślania kolejnych.

 

One thought on “Cele i postanowienia w nowym roku”

  1. U mnie i tak styczeń skończył sie pożyczką. Była mi potrzebna większa suma pieniędzy, której spłata nie nadszarpnie mojego budżetu, dlatego system ratalny bardzo mi odpowiadał. Ratę pożyczki dostosowałam do swoich możliwości i nie muszę się już obawiać, że nie będę w stanie pogodzić spłaty zadłużenia z resztą zobowiązań, jakie posiadam i przy tym normalnie funkcjonować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *