maraton

30 kwietnia w Krakowie czeka nas wspaniałe i bardzo ważne wydarzenie sportowe jakim jest Cracovia Maraton. Jest to bez wątpienia jeden z największych i najbardziej popularnych maratonów w Polsce. Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas i chętnie uczestniczysz w imprezach sportowych, jest to bez wątpienia coś dla ciebie. Zobacz dlaczego warto wziąć udział w tym międzynarodowym maratonie.

Największa impreza biegowa w Polsce

Ten międzynarodowy maraton organizowany jest od 2002 roku i zrzesza coraz więcej osób, które popierają aktywny styl życia. W tej edycji maratonu swoje uczestnictwo zgłosiło już ponad 1000 osób więcej niż w poprzednim roku. Trzeba przyznać, że jest to bardzo duże przedsięwzięcie nie tylko na skalę Polski, ale również świata, ponieważ śmiało możemy powiedzieć, że jest to międzynarodowy bieg. W dotychczasowych edycjach gościliśmy zawodników z 55 krajów, co jest naprawdę imponującym wynikiem, który świadczy również o bardzo dużej popularności tego biegu.

Cracovia Maraton jest ukoronowaniem Krakowskich Spotkań Biegowych. To trzydniowe święto dla biegaczy, które rozpoczyna piątkowy Bieg Nocny na 10 km, zwany również Nocną Dychą z Wawelem. W sobotę odbędzie się Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego, którego dystans to 4,2 km oraz Cracovia Maraton na Rolkach, z pełnym dystansem.

Prestiż tej imprezy sportowej potwierdza fakt, że od 2016 roku Cracovia Maraton wchodzi razem z Półmaratonem Królewskim oraz Biegiem Trzech Kopców w skład Królewskiej Triady Biegowej.

Idea Cracovia Maraton

Z każdą edycją maratonu liczba biegaczy rośnie, a sam bieg staje się jeszcze większym wydarzeniem sportowym, które zrzesza sportowców z naszego kraju oraz z zagranicy. Zgodnie z regulaminem maratonu, w biegu może uczestniczyć każdy, kto tylko ukończył 18 rok życia i do 29 kwietnia zgłosi chęć uczestnictwa i uiści opłatę wpisową.

Bieg przeznaczony jest dla osób, które chętnie korzystają z aktywności fizycznej, lubią biegać i pokonywać długie dystanse. Trzeba przyznać, że przebiegnięcie tak rozległej trasy jest wyzwaniem dla wielu z uczestników, jednak liczba chętnych wciąż rośnie. Wspólny bieg w Cracovia Maraton to nie tylko integracja różnych grup wiekowych ale także narodowości. Wszyscy biegacze mają jeden cel – by dobiec do mety i w jak najkrótszym czasie ukończyć bieg, to bardzo łączy uczestników, daje możliwość sprawdzenia siebie i swoich możliwości, a także zapewnia zdrową, sportową rywalizację.

Trasa biegowa pełna historii

Trasa maratonu, którego hasłem jest „ z historią w tle” przebiega przez Kraków i jego najpiękniejsze miejsca. Po raz kolejny jego start i meta usytuowane będą na krakowskim Rynku Głównym. Trasa składa się z dwóch pętli, które w dużej mierze przebiegają przez najstarszą i najpiękniejszą część Krakowa. Podczas biegu uczestnicy będą mogli podziwiać wiele wspaniałych zabytków podwawelskiego grodu, takich jak Wawel, Sukiennice czy historyczne budowle sakralne. W zasięgu wzroku biegaczy znajdą się również nowoczesne obiekty, które bez wątpienia przyciągają uwagę, należą do nich między innymi Tauron Arena Kraków oraz Centrum Kongresowe ICE Kraków.

Nie może zabraknąć również ciebie

Cracovia Maraton to wydarzenie sportowe, na którym nie może zabraknąć również ciebie. Pozytywne emocje i dobra zabawa są gwarantowane, dlatego też organizatorzy imprezy spodziewają się bardzo wysokiej frekwencji. Dla wielu biegaczy uczestnictwo w tym biegu stało się już tradycją i będzie to ich kolejna przygoda z krakowskim maratonem. Może tobie również tak spodoba się to sportowe wydarzenie, że zaraz po ukończonym biegu zaczniesz swoje przygotowania do kolejnej edycji Cracovia Maraton. Jedno jest pewne, czekają cię niesamowite emocje i wspaniała zabawa.

One thought on “30 kwietnia międzynarodowy maraton w Krakowie”

  1. Uwielbiam różnorodne formy aktywności fizycznej i jak tylko mogę, to biorę udział między innymi w różnego rodzaju biegach (szczególnie, gdy chodzi o jakiś szczytny cel).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *